В Заболотівській ОТГ проведено «Різдвяну Розколяду» та відзначено День Соборності України

20 січня 2019 року щорічне свято народної творчості "Різдвяна Розколяда" в селищі Заболотів зібрало колективи із старостинських округів Заболотівської селищної ради об’єднаної територіальної громади, які співали різноманітні колядки та щедрівки.

Розпочалося дане дійство із зустрічі-інсценізування,  на мості ріки Прут,  жителів правого та лівого берегів( Рудниківського, Троїцького , Тростянецького та Іллінецького старостинських округів із Ганьківським, Шевченківським, Олешківським старостинськими округами та с-щаЗаболотів), оскільки 22 січня  українці відзначають важливе національне свято – День Соборності України, коли було проголошено так званий Акт злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Обнявшись при зустрічі, жителі Заболотівської селищної ради ОТГ під звуки “Троїстих музик”,з національною символікою в руках колоною вирушили до пам’ятника  «Слава Героям України». Там відбулося урочисте покладання квітів до підніжжя пам’ятника головоюЗаболотівської селищної ради об’єднаної територіальної громадиІваном Танюком, після чого священики двох конфесій УПЦ о.Роман  Близнюк та УГКЦо.ЗахарійМихасюта прочитали молебень. З словом про тогочасні події до громади звернувся поет, письменник, голова районного товариства Просвіта Мирослав Попадюк.

Продовжилося святкування “Розколяди” вже на площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченку. Де всіх учасників та глядачів дійства привітав  голова Заболотівської селищної ради ОТГ Іван Танюк, з словами ,що всі  тут зібралися, щоб разом, великою українською родиною, провести коляду до небес, а також колядницькою молитвою просити Господа, щоб зіслав мир на нашу країну.

Колядники по черзі заспівували українські народні колядки, а також ті, які притаманні саме тому селу звідки вони приїхали. Зокрема:колектив директорів ліцеїв та гімназій та завідувачі ДНЗ виконали колядку “Нова радість стала”,Заболотівська дитяча музична школа“В Вифлиємі десь Марія”,колектив “Вишиванка”“Рано раненько”, колектив сім’ї Векериків,Ганьківськийстаростинський округ“Небо і земля”, “Три славні царі”, колектив Заболотівського ліцею і клубуім..Лесі Українки“О, свята, Марія Мати”, колектив Тростянецького старостинського округу“В’язанка” колядок,Шевченківський старостинський округ“На Різдво Христове  ангел прилетів”, “В лісі на морозі”,Рудниківськийстаростинський округ - уривок вертепу, Олешківський старостинський округ“Хай Ісус мале дитя”,Троїцький старостинський округ‘Темненькая нічка”, “Ми прийшли до тебе пане господарю”, Іллінецькийстаростинський округ фольклорно-етнографічна композиція “Христос народився”.  Завершилася розколяда виступом колективу Заболотівського СБК.

Після виступів всім учасникам було вручено  подарунки та подяки  за активну участь в Різдвяній Розколяді 2019р.

Приємно , що "Розколяда" стала щорічною традицією, яка не лише підносить високо релігійне і загальнолюдське почуття, а й глибоко виявляє колективно-громадське та національне почуття єдності, любові.

Нехай же всі щирі побажання колядниками здійсняться, а відчуття єдності допоможе нам згуртуватися сьогодні  кожною сім'єю, робочими колективами, усією нацією!