У спільній праці наша перемога!

Фото без описуФото без описуФото без опису

Під  таким  гаслом  з  15  по  19  серпня  2018  року  проходив  військово-спортивний  вишкіл молоді  у  таборі  імені  Василя  Андрусяка  (полковника  УПА грегота- Різуна)  в  селі  Рудники.

У  вишколі  взяли  участь  юнаки  і  дівчата  з  сіл  Заболотівської  ОТГ  (Рудники,  Ганьківці, Шевченкове, Олешків)  з  Джурова,  Видинова,  Потічку,  Лісна  Слобідка (Коломийщина)  та  з  села  Топорівці  Городенківського  району.

Військово-спортивні  навчальні  ігри  і  активний  відпочинок  проводило  Снятинське  районне  відділення  Всеукраїнського  об’єднання  ветеранів  (керівник  Василь  Шиян  «Непокірний»)  у  тісній  співпраці  з  Снятинською  районною  станицею  братства  ОУН-УПА  (керівник  Ігор Юринець),  братерством  911 (керівник  Ярослав  Яковець «Жид»),  ГВО «Тризуб»   імені  Степана  Бандери  (зокрема:  друг  «Арієць»,  друг  «Зірка»  та  друг  «Прут»).  Ідеологічний  вишкіл  проводили  комбатанти  Братства  ОУН-УПА  Василь  Костюк  «Кремінь»,  Ігор  Юринець,  а  Богдан  Слюсар  виконував  транспортне  обслуговування  табору  своїм  автомобілем. Смачну  їжу  та  різні  смаколики  готували  кухар  вищої  категорії  Людмила  Курилюк  та  її  помічниця  Марія  Караван.  Значну  допомогу  у  облаштуванні  табору  та  його  господарчого  забезпечення  надали  Михайло  Курилюк і  Микола  Абрам’юк  (в. о. старости с. Рудники).  Матеріально  допомогли у  харчовому  забезпеченні  таборового  вишколу:  народний  депутат  України  Юрій  Соловей,  депутати  обласної  ради  Орися  Книшук,  Дмитро  Грицюк,  голова  Снятинської  районної  ради  Іван  Угрин,  депутат  районної  ради  Володимир  Томаш,  депутат  Заболотівської  ОТГ  Володимир  Горук, підприємець  Володимир  Коземчук  (фірма  «Явір»).

Надзвичайно  дієву  допомогу  в  організації  військово-спортивного  відпочинкового вишколу  надала  адміністрація  Заболотівської  ОТГ  і  взяли  участь  в  урочистому  відкритті  табору  та  підведенні  підсумку  показових  вправ  і  бойових  ігор  -  голова  ОТГ  Іван  Танюк  і  Павло  Книш  (заступник  голови  ОТГ),  вони  ж  надали  фінансову  підтримку  та  технічне  забезпечення  життєдіяльності  табору.  Медичний  нагляд  був  під  контролем  Ігоря  Палійчука  (директора  КНП  «Заболотівської  районної  лікарні»)  та  медичного  працівника  Рудниківської  амбулаторії  Галини  Іванчук. Снятинський  РВК  провів  навчання  з  користування  стрілецькою  зброєю,  ознайомлення  з  її  матеріальною  частиною.  Районний  відділ  поліції  проводив  профілактичний  нагляд  за  дотриманням  правопорядку  в  таборі.  Стан  гігієни  та  дотримання  епідеміологічних  вимог  контролювала районна  служба  санітарної  медицини.

Таборовий  військово-спортивний  відпочинковий  табір  був  організований  Снятинським  РВ ВОВ  в  рамках  обласного  проекту  «Патріотично - виховна робота  з  молоддю  на  теренах  Покуття».  Проект  підтримали  заступник  голови  обласної  ради  Василь  Гладій,  депутати  обласної  ради  від  Снятинщини.  Доклав  зусиль  до  написання  проекту  депутат  селищної  ради  ОТГ  Василь  Соник  та  директор  Ганьківського  ліцею  Григорій  Ступарик…

Начальник  вишколу  (автор  цих  рядків)  призначив  військовим  комендантом  табору  ветерана  АТО,  учасника  бойових  дій  в  Нагірному  - Карабасі  та  на  Сході  України,  старшого  сержанта,  друга  «Албана»  жителя  села  Джурів.  Друг  «Албан»  провів  уже  чимало  таборових  військових  навчань  з  молоддю  (він  по  суті  являється улюбленцем  курсантів -  учасників  навчальних  військових  ігрових  змагань).

Слід  наголосити,  що  велику  підтримку  у  матеріальному  і  транспортному  забезпеченні  вишколу  надали  ветерани  «афганці»  (голова  Іван  Пирогов),  зокрема  інструментами, будівельними  матеріалами  та  сан.  технічними  приладами  забезпечив  ПП  Роман  Захарук,  а  транспорту  допомогу  надав  Василь  Джоголик.

В  таборовому  вишколі  взяли  участь  68  курсантів  і  8  інструкторів.  На  підведення  підсумків  показу  військових  вправ  та  бойових  ігор  приїхали  гості  з  Івано-Франківська:  голова  ради  ОР ВОВ  Василь  Сав’юк,  голова  Всеукраїнського  братства  ОУН-УПА  Богдан  Борович,  заступник  голови  обласної  спілки  офіцерів  Ігор  Гук,  голова  Івано-Франківської  міської  організації  ВОВ  Іван  Іваночко.  Вишкіл  отримав  високу  оцінку  усіх  присутніх  у  тому  числі  батьків  курсантів  та  гостей  патріотичного  дійства.

Перед  проведенням  підсумково-показових  ігрових  бойових  дій,  19 серпня,  рій  курсантів  (у  складі  12  чоловік)   узяв  участь  у  богослужінні  та  освяченні  фруктів  у  Рудницькому  храмі  Покрови  Пресвятої  Богородиці.  Отець  Степан  Гуменяк  провів  освячення  плодів  у  цей  день,  а  на  протязі  таборового  вишколу  (від  відкриття  і  його  закриття)  був  духовним  наставником  і  капеланом  для  курсантів  і  командного  складу  табору  імені  Василя  Андрусяка.

Воістинну  «У  спільній  праці  наша  перемога!»